پاورپوینت ارزشیابى تکوینى چیست شامل 42 اسلاید زیبا | بلاگ

پاورپوینت ارزشیابى تکوینى چیست شامل 42 اسلاید زیبا

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

پاورپوینت ارزشیابى تکوینى چیست

پاورپوینت ارزشیابى تکوینى چیست


توضیحات دانلود

دسته: علوم تربیتی
فرمت فایل: pptx
حجم فایل: 370 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 42

پاورپوینت ارزشیابى تکوینى چیست شامل 42 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد و برای دانشجویان علوم تربیتی کاربرد دارد


خرید

پاورپوینت ارزشیابى تکوینى چیست


پاورپوینت ارزشیابى تکوینى چیست شامل 42 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد . این پاورپوینت برای دانشجویان علوم تربیتی وسایر دانشجویان مرتبط کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

معنای ارزشیابی در لغت:

واژه ارزشیابی در فرهنگ دهخدا تحت عنوان ارزیابی به معنای «عمل یافتن هر چیز، تقویم» و در فرهنگ معین به معنای «عمل یافتن ارزش و بهای هر چیز، سنجش و بررسی حدود هر چیز و برآورد کردن ارزش آن» تعریف شده است.

در فرهنگ روانشناسی، «آرتور ربر»، ارزشیابی را در معنی عام «تعیین ارزش و یا اهمیت یک چیز» و به صورتی ویژه تر، آن را به معنای «تعیین میزان موفقیت یک برنامه، یک درس، یک سری آزمایش، یک دارو و … در رسیدن به هدفهای اولیه» تعریف کرده است.

تعریف ارزشیابی:

فرآیند ارزشیابی مستلزم پشت سرگذاشتن دوگام اساسی اندازه گیری و سنجش است. اندازه گیری در هر زمینه، معمولاً به جمع آوری اطلاعات درباره یک صفت یا خصیصه معینی که در هر شئ، یا پدیده وجود دارد، گفته می‌شود. این اطلاعات به منظور پیش بینی، داوری و تصمیم گیری در مورد فرد، شئ یا پدیده مورد نظر به کار می رود.

براین اساس، نتایج اندازه گیری همواره منجر به توصیف پدیده مورد اندازه گیری می شود و تفسیر این نتایج نیز در بیشتر موارد برای ما امکان نوعی پیش بینی را فراهم می آورد.

گاهی ممکن است اطلاعات مربوط به صفاتی را که در اشیاء، افراد یا پدیده های شبیه به هم وجود دارد، با یکدیگر مقایسه کنیم و آنها را از نظر صفت یا خصیصه مشترک با یکدیگر مقایسه کنیم و بسنجیم.

مثلاً هنگامی که نمرات پیشرفت تحصیلی فراگیران را در یک درس معینی در اختیار داشته باشیم، می توانیم آنها را با یکدیگر مقایسه و سنجش کنیم و سپس برای ورود آنها به یک مسابقه علمی تصمیم بگیریم.

هر کاری که قضاوتی به همراه داشته باشد ارزشیابی است که بعضی از مواقع ارزیابی، سنجش و ارزشیابی معادل یکدیگر به کار می روند، اما به واقع هم معنا نیستند. سنجش و ارزیابی اندازه گیری عملکرداست و مشتمل بر قضاوت نیست و این نقش بر عهده ی ارزشیابی است.

فرایند منظم و منسجم برای مشخص نمودن میزان پیشرفت دانش آموزان در مسیر رسیدن به هدف های آموزشی و پرورشی را ارزشیابی می گویند. ارزشیابی را بر اساس ملاک های مختلف دسته بندی کرده اند. یکی از این ملاک ها ، دسته بندی بر اساس زمان و هدف ارزشیابی است. از این نظر، ارزشیابی به چهار نوع آغازین، تکوینی، تشخیصی و پایانی ( تراکمی) تقسیم می شود که در اینجا ارزشیابی مستمر بررسی می گردد.

هر کاری که قضاوتی به همراه داشته باشد ارزشیابی است که بعضی از مواقع ارزیابی، سنجش و ارزشیابی معادل یکدیگر به کار می روند، اما به واقع هم معنا نیستند. سنجش و ارزیابی اندازه گیری عملکرداست و مشتمل بر قضاوت نیست و این نقش بر عهده ی ارزشیابی است.

و ...

فهرست مطالب

معنای ارزشیابی در لغت
تعریف ارزشیابی
ارزشیابى تکوینى
  موارد استفاده از ارزشیابى تکوینى
  اصلاح روش تدریس
گام به گام پیش رفتن در یادگیرى
پایان

عنوان : ارزشیابى تکوینى چیست

فرمت : پاورپوینت

حجم : 372 کیلوبایت

تعداد صفحات : 42

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

پاورپوینت ارزشیابى تکوینى چیست


خرید

برچسب ها : پاورپوینت ارزشیابى تکوینى چیست , پاورپوینت ارزشیابى تکوینى چیست , دانلود پاورپوینت ارزشیابى تکوینى چیست , پاورپوینت تعریف ارزشیابى تکوینى , دانلود پاورپوینت تعریف ارزشیابى تکوینى , پاورپوینت ارزیابى تکوینى چیست , دانلود پاورپوینت ارزیابى تکوینى چیست , دانلود ارزشیابى تکوینى چیست , ارزشیابى تکوینى چیست , تحقیق ارزشیابى تکوینى چیست , دانلود تحقیق ارزشیابى تکوینى چیست , پروژه ارزشیابى تکوینى


پاورپوینت,ارزشیابى,...
نویسنده : بازدید : 1 تاريخ : چهارشنبه 19 مهر 1396 ساعت: 17:08