پاورپوینت ارزشیابى تشخیصی چیست شامل 35 اسلاید زیبا | بلاگ

پاورپوینت ارزشیابى تشخیصی چیست شامل 35 اسلاید زیبا

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب


پاورپوینت ارزشیابى تشخیصی چیست

پاورپوینت ارزشیابى تشخیصی چیست


توضیحات دانلوددسته: علوم تربیتی
فرمت فایل: pptx
حجم فایل: 298 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 35

پاورپوینت ارزشیابى تشخیصی چیست شامل 35 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد و برای دانشجویان علوم تربیتی کاربرد دارد


خرید

پاورپوینت ارزشیابى تشخیصی چیست

پاورپوینت ارزشیابى تشخیصی چیست شامل 35 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد . این پاورپوینت برای دانشجویان علوم تربیتی وسایر دانشجویان مرتبط کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

مقدمه

ارزشیابی یکی از جنبه های مهم زندگی ماست؛ زیرا ما هر لحظه خود و دیگران را ارزشیابی می کنیم. به کار بردن مفاهیمی از قبیل بیش تر و کمتر، بهتر و بدتر، مطلوب و نامطلوب در زندگی روزمره طبعا نوعی مقایسه و ارزشیابی به حساب می آید و داوری میان دو چیز مشخص و یا اندازه گیری آن دو معیار است. به همین جهت، در هر نوع ارزش یابی یا امتحان، فرایند داوری وجود دارد که اگر شکل کمی داشته باشد، اندازه گیری یا سنجش نامیده می شود. به عبارت دیگر، ارزش یابی عبارت است از گردآوری اطلاعات و داوری درباره خصایص معین یا ارزش دادن به آن ها. اصطلاح متداول امتحان در مدارس ما تقریبا مترادف با ارزیابی است. ارزش یابی از آموزش و یادگیری جداشدنی نیست و بخش مهمی از آن را تشکیل می دهد.

ارزشیابی مکمل تدریس و نشان دهنده ی چگونگی تدریس است و بدون آن نمی توان عملکرد معلم و دانش آموز را در طول یادگیری مورد بررسی قرار داد و برنامه درسی یا محتوای پیش بینی شده ی آن را سنجید که چقدر با علایق، نیازها و توان دانش آموزان تناسب دارد و آیا وسایل و ابزارهای آموزشی مفید و موثر بوده اند. پس می توان گفت امتحان، پایان کار آموزشی معلم نیست بلکه گاهی انگیزه ای برای افزایش فعالیت های او و دانش آموز است. در ارزشیابی ها یا امتحان هایی که در مدارس از دانش آموزان به عمل می آید، چند نکته مورد غفلت قرار گرفته است؛ از جمله این که از امتحان و نمره مانند سلاحی برای کنترل دانش آموز استفاده می شود، همچنین رقابت فردی جای رقابت گروهی را گرفته است.

در این مدل درس برای کسب نمره بیش تر یاد گرفته می شود و چون یادگیری جنبه حفظ کردن دارد، معمولا بیش تر مطالب درسی بعد از پایان امتحان فراموش می شود. در این شرایط، امتحان بیش تر به حیطه شناختی محدود می شود؛ یعنی، تنها اطلاعات و معلومات فراگیرنده را مورد ارزشیابی و سنجش قرار می دهد و به یادگیری مهارت ها و تغییر نگرش ها و ارزش های دانش آموز توجه چندانی ندارد.

و ...

فهرست مطالب

مقدمه
ارزشیابى تشخیصى
وظایف ارزشیابى تشخیصى
پایان

عنوان : ارزشیابى تشخیصی چیست

فرمت : پاورپوینت

حجم : 300 کیلوبایت

تعداد صفحات : 35

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

پاورپوینت ارزشیابى تشخیصی چیست


خرید

برچسب ها : پاورپوینت ارزشیابى تشخیصی چیست , پاورپوینت ارزشیابى تشخیصی چیست , دانلود پاورپوینت ارزشیابى تشخیصی چیست , پاورپوینت تعریف ارزشیابى تشخیصی , دانلود پاورپوینت تعریف ارزشیابى تشخیصی , پاورپوینت ارزیابى تشخیصی چیست , دانلود پاورپوینت ارزیابى تشخیصی چیست , دانلود ارزشیابى تشخیصی چیست , ارزشیابى تشخیصی چیست , تحقیق ارزشیابى تشخیصی چیست , دانلود تحقیق ارزشیابى تشخیصی چیست ,

پاورپوینت,ارزشیابى,...
نویسنده : بازدید : 1 تاريخ : چهارشنبه 19 مهر 1396 ساعت: 17:08