پاورپوینت اختلالات ساختگی چیست شامل 48 اسلاید

ساخت وبلاگ
چکیده : پاورپوینت اختلالات ساختگی چیست پاورپوینت اختلالات ساختگی چیست شامل 48 اسلاید زیبا که با جدیدترین نس... با عنوان : پاورپوینت اختلالات ساختگی چیست شامل 48 اسلاید بخوانید :

پاورپوینت اختلالات ساختگی چیست

پاورپوینت اختلالات ساختگی چیست شامل 48 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد . این پاورپوینت برای دانشجویان روانشناسی وسایر دانشجویان مرتبط کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

مقدمه 

اختلالات ساختگی، اختلالاتی هستند که بیماران به قصد گرفتن نقش بیمار به خود، به‌طور عمدی و آگاهانه علایم جسمی یا روان‌شناختی را تقلید می‌کنند. در این اختلالات، بیماران به‌طور ارادی علایم اختلالات طبی یا روانی را ایجاد و سابقه و علایم بیماری را تعریف می‌کنند. تنها هدف مشخص، احراز نقش بیمار بدون انگیزه‌ای خارجی است

اغلب، بستری شدن، هدف اصلی و روش زندگی آنان محسوب می‌شود. این بیماران گاهی مجرب‌ترین پزشکان را نیز فریب می‌دهند.

اکثر این بیماران درست قبل از اینکه معلوم شود که بیمار واقعی نیستند، با عجله بیمارستان را به درخواست خود ترک می‌کنند. تا دوره تازه‌ای را در شهر دیگر یا بیمارستانی دیگر شروع کنند. این اختلال را "اعتیاد بیمارستان" نیز نامیده‌اند. اعتیاد به جراحی متعدد و سندرم بیمار حرفه‌ای، نام‌های دیگر این اختلال است

اختلالات ساختگی، کیفیت وسواسی دارند ولی رفتارها، تعمدی و ارادی هستند، حتی اگر قابل کنترل کردن نباشند.

این اختلال معمولا در سنین جوانی شروع می‌شود، هر چند ممکن است در کودکی و نوجوانی نیز آغاز شود.

شیوع این اختلال بیشتر از آن است که تصور می‌شود و در بین زنان نسبت به مردان رایج‌تر است. به نظر می‌رسد این اختلال در کارکنان بیمارستان‌ها و کسانی که با امور بهداشتی سروکار دارند بیشتر دیده می‌شود.

چنین بیمارانی معمولا در سابقه خود، محرومیت دوران کودکی یا نوعی بیماری و ناتوانی جدی را تجربه کرده‌اند که هر چند بهبود یافته‌اند، با وجود این، مستلزم مراقبت طبی بوده‌اند.

 و ...

فهرست مطالب

مقدمه

اختلال ساختگی با علایم جسمانی

اختلال ساختگی با علایم روان‌شناختی

اختلال ساختگی با علایم مختلط جسمی و روان‌شناختی

تمارض

درمان اختلال ساختگی

پایان

 

عنوان : اختلالات ساختگی چیست

فرمت : پاورپوینت

حجم : 1.03 مگابایت

تعداد صفحات : 48 

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

پاورپوینت اختلالات ساختگی چیست

...
نویسنده : بازدید : 3 تاريخ : دوشنبه 26 تير 1396 ساعت: 17:29